Odkazy

verze pro tisk

Infrasauny- blahodárné teplo si můžete pořídit i domů

14. září 2012

Infrasauny produkují takzvané „zářící teplo“, a tím pomáhají lidskému organismu s regenerací a s posílením obranyschopnosti. Dle lékařských výzkumů mají infrasauny blahodárné účinky na celé tělo a jsou skvělým doplňkem pro zdravé hubnutí. V dnešní době již kvůli saunování není nutná návštěva wellness center, ale tuto proceduru si může užít kdokoliv v soukromí domova. Jakou saunu vybrat a jak ji používat se během podzimu dozvíte v hobbymarketech Hornbach.

Infrasauna využívá technologie infračerveného záření, které přenáší teplo do celého organismu. To poté pomáhá lidem proti ztuhlosti končetin, kloubů a zad. Také pomáhá při léčbě kožních nemocí, jako je lupénka, ekzémy či kvasinkové infekce. Infračervená terapie navíc stimuluje produkci endorfinů, kterým se přezdívá hormony štěstí. Vhodná je také pro lidi, kteří chtějí zhubnout, protože za jeden pobyt v sauně může trénovaný člověk spálit až 800 kcal a vlivem pocení se uvolní také tukové polštářky, které na ženských stehnech, břichu a zadečku způsobují celulitidu.

Za vznik infrasaun je svět vděčný japonskému doktorovi Ishikawovi, který si v roce 1965 nechal patentovat keramické zářiče nutné pro provoz tohoto typu sauny. Právě Japonsko a Čína jsou velkými průkopníky této technologie a tamější lékaři se zasloužili o několik důležitých výzkumů. Z nich vyplynulo, že infrasauny jsou mnohem vhodnější než klasické finské sauny. U klasických saun dosahuje teplota vzduchu okolo 90 – 105 °C, oproti tomu se infrasauna rozehřívá pouze na 30 – 60 °C, což vyhovuje především lidem se zdravotními potížemi, jako je vysoký krevní tlak a potíže se srdcem, kterým většinou klasické saunování nedělá dobře. Navíc díky technologii infračerveného záření se 80 % tepla dostane přímo do těla a pouze 20 % se rozprostře v místnosti. A tak je dalším vítaným rozdílem nízká finanční i energetická náročnost.

„Infrasauny nepotřebují v bytě žádný velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou pouze 104 x 87 centimetrů. Je možné je instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V. Při plánování umístění však myslete také na otevírání dveří,“ radí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Po instalaci je možné začít saunu ihned používat. Její rozehřátí zabere pouhých 5-10 minut, během kterých je však dobré být již uvnitř sauny a nechat tělo rozehřívat společně s okolním vzduchem. Ideální doba saunování je 25-40 minut, ale vždy záleží na individuálních pocitech a možnostech konkrétního člověka. Po saunování se oproti klasické sauně nedoporučuje sprcha studenou vodou, naopak je dobré se opláchnout vlažnou vodou, aby tělo nezažilo šok a dál se mohlo potit a vyplavovat škodlivé látky z těla.

Základní pravidla pro zdravé saunování:

  • Před saunováním se osprchujte a otřete se dosucha.
  • Můžete si vzít s sebou do infrasauny hrubou žínku či ručník a ve chvíli, kdy se začnete potit, si jí můžete otírat obličej. Díky tomu odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se tím omladí a bude hladší.
  • Nejlepší doba pro saunování je ráno. Krátce po probuzení se lehce protáhněte, poté se vypoťte v infrasauně, osprchujte a nakonec vypijte několik sklenic čisté vody. Takováto ranní procedura vám dodá potřebnou energii na celý den. Pokud máte naopak problémy se spaním, můžete použít infrasaunu večer. Klidný a uvolněný stav zajištěný saunováním vám pomůže snadněji a lépe usnout.
  • Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na úrovni lavice.
  • Po saunování je důležité doplnit tekutiny ztracené během saunování. Ideálním nápojem je č istá voda, která nevrátí tělu zpět kalorie spálené během saunování.
  • Nepoužívejte infrasaunu bezprostředně po namáhavém cvičení. Počkejte alespoň 15 minut, aby se vaše tělo ochladilo.

Tipy a rady, jakou saunu si vybrat a jak ji následně používat se dozvíte v rámci předváděcích akcí během podzimních měsíců v Hornbachu. Konkrétní termíny naleznou zájemci na hornbach.cz/infrasauny.

Tisková zpráva hornbach.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!