Odkazy

verze pro tisk

Jak vybrat pračku

11. květen 2012

Bez některých domácích spotřebičů si snad už ani nedokážeme představit život. Jedním z velmi důležitých spotřebičů, které nám doma pomáhají, jsou pračky. Jen si představme, že bychom doma neměli pračku. Pokaždé, když by se nám naplnil koš se špinavým prádlem, bychom museli řešit problém, kde a jak ho vyprat. Představa to opravdu není nijak příjemná. Naštěstí pračky, a to i ty moderní, nestojí tolik peněz, abychom si je nemohli domů pořídit.

Velikost pračky

Při nákupu nové automatické pračky je potřeba se řídit několika pravidly. Výběr pračky není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Když přijdeme do specializovaného obchodu s bílou elektronikou, obvykle jen zíráme, kolik typů a druhů praček v obchodě je. V první řadě bychom pračku měli vybírat podle velikosti. Pakliže bydlíme zcela sami, postačí nám malá pračka, důležité kritérium pro výběr pračky je tudíž její objem.

Způsob plnění

Kromě velikosti pračky je také velký rozdíl v tom, jakým způsobem se pračky plní. Zde máme na výběr zpředu plněné pračky nebo také shora plněné pračky. Nedá se obecně řídi, který typ je vhodnější, ale i zde platí, že bychom si měli vybírat mimo jiné i dle toho, kolik prostoru u pračky máme. Pakliže není v koupelně mnoho místa, je asi vhodnější zvolit pračku, která se plní vrchem, zpředu plněné pračky totiž potřebují více prostoru pro otevírání dvířek. Podobně jako u lednic či dalších spotřebičů, i zde také máme na výběr, zda si zvolíme zabudované či volně stojící pračky. Dalším kritériem pak mohou být funkce, které pračka ovládá.

Pračky Bauknecht

Pračky vyrábí poměrně velké množství firem. Mezi nejkvalitnější značky patří pračky Bauknecht. Ty se vyznačují nejen vysokou kvalitou a spolehlivostí, ale také důmyslným a energeticky co nejvíce úsporným řešením. Pračky Bauknecht jsou šetrné k životnímu prostředí. Zvolit si přitom můžete z mnoha variant těchto spotřebičů.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!