Odkazy

verze pro tisk

Kondenzační plynové kotle: Nová generace kotlů pro vytápění

29. květen 2013

V mnoha domácnostech se k vytápění využívají kotle. Existuje přitom celá řada kotlů, které se liší dle paliva. V současné době se na trhu objevuje i novinka, kterou představují kondenzační plynové kotle.

Plynové kotle patří k tradičně nejvyužívanějším typům kotlů, které v domácnostech zajišťují ohřev vody a vytápění. Kromě nich však existují i další varianty- kotle na tuhá paliva či elektrokotle. Velmi kvalitním a efektivním řešením jsou pak moderní kondenzační plynové kotle.

Princip kondenzačních plynových kotlů

Kondenzační kotle se vyznačují vyšší účinností nežli klasické plynové kotle. Je to dáno tím, že odpadní tepelnou energii vracejí zpět do tepelných výměníků. V nich následně dochází ke kondenzaci a tím i k dalšímu uvolnění energie. Pracují tak s vyšší efektivitou, přičemž se zároveň snižují náklady na jejich provoz.

Využití odpadního tepla, které u klasických kotlů odchází bez dalšího užitku do komína a mimo prostor objektu, je pro kondenzační plynové kotle zcela charakteristickým rysem. Spaliny, které vznikají, jsou přemísťovány do výměníku, kde se ochlazují vodou z topení. Tím dojde ke kondenzaci a následnému vrácení energie do topné vody.

Kondenzační kotle doporučují výrobci a prodejci využívat například tehdy, máte-li doma zabudované podlahové topení.

Výrobci kotlů

Kondenzační kotle vyrábí kupříkladu společnost Dakon. Kotle značky Dakon v současné době patří mezi vůbec nejoblíbenější produkty svého druhu na českém trhu. Celkem firma vyrábí více než stovku variant kotlů. Kromě těch kondenzačních nabízí také klasické plynové kotle či elektrokotle. Ty na tuzemský trh dodává i další významný výrobce, značka Viadrus. Ta nabízí stacionární i závěsné plynové kotle, jež mají dlouhou životnost a vysokou účinnost.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!