Odkazy

verze pro tisk

Moderní trendy pro koupelny

1. srpen 2012

V moderních novostavbách, které se i dnes realizují v poměrně hojném počtu, se klade velký důraz na detaily, které mohou zkvalitnit bydlení pro jednotlivé členy domácnosti. Výjimkou v tomto případě není ani prostor koupelny.

Koupelna je místností, která samozřejmě nesmí chybět v žádné domácnosti. Jedná se o prostor, v němž sice během dne netrávíme příliš mnoho času, nicméně bez koupelny si život představit nelze. I proto je koupelnu potřeba kvalitně vybavit.

Celkový styl koupelny a volba nábytku

Moderní trendy u koupelen jasně upřednostňují jednoduchost a účelnost. Není zapotřebí do prostoru této místnosti zakomponovat zbytečně velké množství nábytku, který by stejně do značné míry nevyužil a jen by znepříjemňoval pohyb po koupelně. Strohý styl však neznamená, že koupelna bude působit chudě. Při použití vhodných materiálů lze vytvořit moderně vzhlížející a přitom dostatečně luxusní koupelnu, která se možná dokonce stane ozdobou celého bytu.

Obklady, dlažby

Mezi moderní prvky, které se objevují v mnoha návrzích koupelen, patří již dlouhá léta obklady a dlažby. Klasické dlaždičky jsou pro prostor koupelny mimořádně vhodné, neboť se dají snadno udržovat v čistotě a navíc jim neškodí vlhkost. Právě vlhké prostředí je nutné při výběru materiálů a nábytku brát v potaz.

Větrání

V neposlední řadě bychom neměli zapomenout ani na kvalitní větrání. Mnoho zajímavě řešených koupelen „doplácí“ na to, že při jejich realizaci není dostatečně promyšlený systém větrání. Jen značně nepraktické, pokud musíme vlhkost a páru odvádět oknem. Zejména v zimních měsících to není příjemná záležitost.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!