Odkazy

verze pro tisk

Podlahové vytápění do koupelny

6. duben 2011

Je několik způsobů, jak vytápět rodinný dům a jednotlivé místnosti. Také v koupelně je potřeba tuto problematiku řešit. V ní se často pohybujeme bosí po zemi. Z podlahy však vychází poměrně nepříjemný chlad, který může mít za následek to, že například onemocníme.

Zapojení podlahového vytápění do okruhu

Studená podlaha v nás vyvolá pocit chladu i přesto, že jinak v koupelně bude příjemná teplota. Pocítíte to výrazně například ve chvíli, kdy budete opouštět sprchový kout. Klasické radiátorové vytápění je tak lepší v této místnosti nahradit podlahovým vytápěním.

Podlahové vytápění je možné buď napojit na teplovodní okruh, nebo jej připojíme na elektrické vytápění. Vhodnější, způsobem je spíše druhá volba, neboť zde nehrozí případné poškození podlahy prasklými trubkami a tím pádem i vytékáním vody do podlahy.

Podlahové vytápění je v ideálním případě dobré instalovat už během stavby a zařizování koupelny, často se však provádí také při rekonstrukcích domu.

Výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění má několik pozitiv, nalézt však můžeme i záporné stránky tohoto systému.

Příjemný pocit pro nohy

Mezi největší výhodu samozřejmě patří komfort pro majitele. Vzhledem k tomu, že chlad od nohou je pro lidský organismus zdaleka nejméně příjemný, je využití podlahového vytápění velkým plusem. Chodidla budou v každé situaci v teple. A nejen nohy. Zatímco u běžného radiátorového topení pocítíte příjemný pocit až při vyšších teplotách, pokud půjde teplo od země prostřednictvím podlahového vytápění, není potřeba mít v místnosti tak vysokou teplotu. Tím se může dosáhnout i úspory na energiích.

Estetické hledisko

Použití podlahového vytápění v moderním bydlení je vhodnější z estetického hlediska. V koupelně nám nebudou překážet a vadit radiátorové trubky a samotné radiátory, prostor tak bude působit mnohem kompaktněji.

Pokud se rozhodnete pro instalaci podlahového vytápění, pak určitě zvolte také další způsob vytápění například pomocí žebříkového radiátoru, který může skvěle posloužit například pro sušení ručníků a dalších mokrých věcí.

U podlahového vytápění zvolte dlažbu

Závěrem lze snad jen dodat, že v pokud budete chtít podlahové vytápění do koupelny, pak vězte, že nejlepší krytinou je dlažba. Koneckonců tato krytina je vůbec nejlepší pro koupelnu, ať už podlahové vytápění máte či nikoliv.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!