Odkazy

verze pro tisk

Sušička prádla: Praktický pomocník do koupelny

28. duben 2013

Domácí spotřebiče nám výrazně usnadňují práci. Činnosti, které jsme dříve museli vykonávat ručně, za nás dnes dělají přístroje. My tak máme mnohem více času na své záliby a koníčky. Velmi praktickými pomocníky jsou sušičky prádla. Díky nim nemusíme složitě nechávat schnout prádlo na balkoně, verandě či před domem.

Moderní sušičky prádla jsou velmi výkonné. Dokáží z prádla odstranit vlhkost během několika minut. V momentě, kdy vytáhneme prádlo z pračky, tak už nemusíme čekat celé hodiny na to, než bude suché.

Sušičky jsou v některých verzích přímo součástí pračky. Dají se však pořídit také jako samostatné spotřebiče.

Jaké druhy sušiček se vyrábějí

Sušičky prádla pracují několika způsoby. Prvním druhem jsou takzvané ventilační sušičky. Tato zařízení odvádějí vlhkost do větrací šachty, je tedy nutné počítat s jejich napojením na tuto šachtu, jinak by pára unikala přímo do místnosti.

Dalším druhem jsou kondenzační sušičky. Horký vzduch je v nich ochlazován, čímž zkondenzuje a je odváděna do připraveného zásobníku, případně putuje rovnou do odpadního potrubí. Kondenzační sušičky prádla tak není nutné napojovat na větrací systém, díky tomu jsou doporučovány i do místností, které nemají příslušnou větrací šachtu. Jsou ideální třeba do panelových bytů.

Posledním druhem jsou sušičky prádla, které při své práci využívají princip tepelného čerpadla. Oproti kondenzačním sušičkám zde ochlazování vzniklé páry provádí právě zabudované tepelné čerpadlo.

Sušičky prádla nejsou nezbytným spotřebičem. Zatímco pračky nemohou chybět v žádné domácnosti, bez sušičky se mnohé domácnosti jistě obejdou. Je však pravdou, že díky nim mají hospodyňky opět o jednu domácí práci méně. Prádlo, které se suší s sušičce, je suché rychle a kvalitně. Přítomnost sušičky prádla oceníte zejména ve chvíli, kdy nemůžete prádlo nechat schnout na čerstvém vzduchu, například v zimě nebo za deštivého počasí.

Prodejce praček a sušiček prádla

A na závěr pro vás mám tip, kde pořídit kvalitní pračky a sušičky prádla. Jedná se o internetový obchod levneelektro.cz. Ten nabízí všechny zmiňované druhy sušiček v různých cenových relacích. Na své si zde přijdou majitelé velkých i menších domácností, kteří si chtějí co nejvíce usnadnit práci s praním a sušením prádla.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!