Odkazy

verze pro tisk

Výběr domácí sauny

10. říjen 2012

Nebaví vás chodit do veřejné sauny, nebo na ni nemáte čas a přesto se nechcete vzdát možnosti saunu využívat? Pak je pro vás nejlepším řešením pořídit si saunu přímo domů. Provoz domácí sauny je výhodný v tom, že ji můžete využívat vždy, když se vám zachce. Nejste tak omezeni žádnou otevírací dobou, za saunu neplatíte žádné vstupné. Moderní domácí sauny jsou navíc velmi komfortní a jsou minimálně stejně kvalitní jako sauny, na které jste zvyklí z wellness center či veřejných plováren.

Infrasauny

Uvažujete-li o pořízení sauny, pak máte dvě možnosti. Buď si doma zařídíte klasickou finskou saunu, nebo můžete zvolit novější variantu, kterou je infrasauna. Oba dva typy zařízení mají velmi pozitivní účinky na lidský organismus a zdraví. Působí na snižování tuhosti a bolesti svalstva, kloubů, pomáhají zlepšovat krevní oběh. Kladný účinek mají také na lidskou psychiku, pobyt v sauně vás zbaví přebytečného stresu a napětí.

Rozdíly mezi finskou saunou a infrasaunou

Rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou spočívá v několika kritériích. Infrasauna je sice dražší variantou, nicméně její provoz je naopak mnohem levnější. Uvádí se, že spotřeba energií je až desetkrát nižší. Je to dáno tím, že její předehřátí trvá jen kolem deseti minut, intenzivnější je také samotný pobyt v infrasauně, kdy stačí jen dvacet až třicet minut denně, přičemž výsledky jsou stejně efektivní jako mnohem delší pobyt v klasické finské sauně. Infrasauna také lépe prohřívá vnitřní orgány a svalové tkáně, nedochází tak k pouhému prohřátí kůže. Při pobytu v infrasauně dosáhnete mnohem lepších efektů, z těla se odstraní větší množství škodlivých látek.

Finské sauny, infrasauny i vířivé bazény, tedy zařízení, která slouží k regeneraci těla a upevňování lidského zdraví, dnes nabízí nejeden obchod. Při jejich výběru je důležité zvolit takový obchod, který prodává skutečně kvalitní a značková zařízení. Jedině tak máte jistotu, že sauna bude fungovat kvalitně a spolehlivě.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!