Odkazy

verze pro tisk

Vybíráme obklady a dlažbu do koupelny

11. červen 2011

Máte pocit, že vaše koupelna by si už zasloužila nový kabát? Rádi byste pořídili nové obklady a dlažbu, a právě se zabýváte tím, jak si správně vybrat? Existuje několik základních pravidel, kterými je vhodné se řídit.

Udělejte si plán

Nejprve je důležité udělat si rozpočet. Na koupelně můžete utratit deset, nebo také sto tisíc. Levné obklady i dlažby se dají pořídit v mnoha koupelnových studiích, pravděpodobně však budete trochu omezeni výběrem. Dále je samozřejmě důležité pečlivě si změřit koupelnu, spočítat si, kolik metrů čtverečních obkladů budete potřebovat, a hlavně, jaký vzhled by měla vaše koupelna mít. Nezapomeňte alespoň na 5% rezervu v materiálu. Jakmile vyřešíte základní otázky, můžete se vrhnout do kuchyňských studií.

Vybírejte v kamenném obchodě

Možná namítnete, že zboží koupené přes internet je daleko levnější, a když vám nebude vyhovovat, prostě ho v zákonné době vrátíte. Ano, je to jedna z variant, ale doporučujeme obklady a dlažbu vybírat v kamenném obchodě. Můžete si své vybrané obklady osahat, důkladně prohlédnout a osobně prokonzultovat s pracovníky studia. Navíc, a to je asi nejdůležitější, můžete si prohlédnout celou hotovou koupelnu v designu, který si zvolíte. Vhodné je nakupovat zboží, které je běžně na skladě, abyste v případě například nečekaného rozbití dlaždic pak nezjistili, že vaši dlažbu už nemají.

Vlastnosti dlažeb

Nevíte-li si rady s tím, jaké vlastnosti by měla mít nová dlažba nebo obklady, nebojte se navštívit odborníky. V každém městě naleznete několik koupelnových studií, například v hlavním městě Koupelny Praha. U dlažby je nejdůležitější její protisluznost a odolnost vůči opotřebení. Dnes se vyrábí dlaždice s protiskluzovou úpravou ve stejném designu, jako ty běžné. Můžete je použít na nejbližší místa okolo vany nebo sprchového koutu.

Pečlivý výběr obkladače

Jakmile si vyberete materiál pro novou koupelnu, máte napůl vyhráno. Další výběr vás ale ještě čeká. Velmi důležitým aspektem je totiž volba toho správného odborníka na instalatérské práce a obkladače. Pravděpodobně dáte na radu někoho známého, nebo vašich kamarádů. Nemáte-li nikoho, kdo má osobní zkušenosti s výběrem profesionála, vytipujte si jich pár na internetu, a zkuste se domluvit, zda byste mohli vidět realizované zakázky. To je nejlepší vizitka.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!