Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Domácí gril lze využít k přípravě desítek chutných pokrmů

12. leden 2013

Při přípravě pokrmů mnozí z nás využívají také zahradní grily, případně pak také grily, které se dají využívat i přímo v domě. Kromě speciálních grilů lze navíc ke grilování dnes již běžně využívat také moderní trouby a mikrovlnky.

Klasické potraviny na grilování

Grilování je velmi populárním způsobem přípravy jídel. Je však škoda, že hospodyňky a milovníci vaření jsou v tomto ohledu dosti konzervativní, grilují totiž obvykle jen vybrané druhy masa a potravin. Nejčastěji se tak na grilech objevují ryby a uzeniny. Při pohledu na různé recepty a kuchařky se však jednoznačně můžeme přesvědčit, že grilovat se dá mnohem více potravin. Grilování přitom patří mezi poměrně zdravé způsoby přípravy pokrmů, neboť je zde jen minimálně využíváno tuků.

Grilovaná zelenina je výtečnou záležitostí

Grilovat se dají nejen různé druhy masa, ale vynikající je kupříkladu také grilovaná zelenina. Typicky se může jednat o grilovanou cuketu, žampiony, lilek, kukuřici, brambory, papriku a mnoho dalších druhů. Podíváme-li se pak na maso, kromě tradičních ryb či steaků z hovězího masa můžeme na domácí grily využít také například kuřecí maso. Vynikajícím pokrmem je grilované kuře na paprice, které si jistě oblíbí všichni milovníci zdravého a chutného jídla. ¨

Receptů na přípravu jídel na grilu je mnoho

Jak vidno, grilování může být skutečně vhodným způsobem přípravy jídel v mnoha variantách. Záleží jen na vás, jaké s ním máte zkušenosti. V případě, že chcete okusit nové recepty, stačí zapojit fantazii, nebo se nechat inspirovat například i na internetu, kde se dají najít desítky, ba možná i stovky zajímavých receptů, a to od běžných uživatelů grilů i od profesionálů, kteří se grilováním živí. Mějte ale na paměti, že skutečně chutná grilovaná jídla uděláte jen tehdy, budete-li mít k dispozici kvalitní domácí gril.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!