Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Nanonože - převratná novinka na světových trzích

23. březen 2011

Kuchaři si mohou mnout ruce. Do jejich rukou se totiž dostává horká novinka v podobě nanonožů. Že jste o nich doposud neslyšeli? Pak je jen otázkou času, než se objeví i u Vás doma a vystřídají staré nože, které již ani zdaleka neodpovídají moderním trendům v oblasti kuchyňských nožů.

Nanotechnologie nachází uplatnění i v kuchyni

Nanonože jsou kvalitní nože, při jejichž výrobě byla použita tzv. nanotechnologie. Jedná se o technologii, která je dnes známá především v medicíně, kde se používá například k likvidaci tumorů apod., běžně se však již využívá také v potravinářství, kde jsou za jejího použití vyráběny účinnější obaly pro potraviny, s nanotechnologií se setkáváme už i v elektronice, třeba v podobě vysokokapacitních záznamových médií. V oblasti gastronomie a náčiní, které s ví používá, se však nanotechnologie stává horkou novinkou.

Kromě nožů se aplikuje také třeba na povrchy kuchyňských linek či dřezy. A to z jednoho prostého důvodu. Použitím nanotechnologie totiž dosáhli výrobci daleko odolnějšího materiálu, který je nerezový, nešpiní se a tudíž lze daleko snadněji udržovat v čistotě a pořádku.

Novinka dorazila konečně i k nám

Nanonože tyto vlastnosti mají rovněž. Jsou díky této moderní technologii, která se zabývá cíleným vytvářením a využíváním struktur materiálů v měřítku několika nanometrů alespoň v jednom rozměru, mnohem šikovnějším pomocníkem pro každého kuchaře. Obliba nanonožů tak ihned po jejich uvedení na trh prudce vzrostla. Dnes tyto skvělé nože konečně dorazily i do České republiky.

Profesionálové, ale i amatérští kuchaři, kteří se s touto novinkou již seznámili, pějí na nanonože jen slova chvály. Zdá se, že éra ocelových nožů, které podléhají korozi a tvoří se na nich různé fleky a nečistoty, je pomalu pryč.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!