Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Odšťavňovače: vždy čerstvá šťáva z ovoce

30. leden 2013

Šťávy z ovoce obsahují velké množství vitamínů a dalších látek, které jsou potřebné pro zdraví člověka. Abyste si mohli každý den dopřát doušek lahodné šťávy ze svých oblíbených plodů, pořiďte si odšťavňovač.

Vybírat si můžete z několika variant. Volbu přístroje pečlivě zvažte, dnes není problémem najít na odšťavňovače recenze, které popisují jejich přednosti a případně i nevýhody. Zvolit přitom můžete klasické odstředivé odšťavňovače nebo kupříkladu moderní šnekové odšťavňovače. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu získávání šťávy z ovoce či zeleniny.

Odstředivý odšťavňovač

Odstředivé odšťavňovače mají zakomponovány otočné nože a rotující síto. Nože se postarají o nasekání plodů na menší kousky tak, aby z nich bylo možné dostat veškerou dostupnou šťávu. Nasekané ovoce nebo zelenina poté putují přes síto, skrz nějž se již dostává vyprodukovaná šťáva.

Šnekový odšťavňovač

Šnekový odšťavňovač pracuje na trochu jiném principu. Připomínají spíše klasický mlýnek na maso. Pomocí otočného šneku zde dojde k nadrcení plodu. Postupným lisováním je poté vytlačována šťáva, která je bohatá a neztratí se z ní žádné vitamíny a vláknina. Platí přitom, že čím je šnekový odšťavňovač kvalitnější, tím je vzniklá šťáva jemnější a tím pádem logicky i chutnější. Moderní šnekové odšťavňovače navíc dokáží zpracovávat ovoce nebo zeleninu velmi rychlým tempem, a to i při nízkých otáčkách.

Šťáva z vašeho oblíbeného ovoce

Pořiďte si nový odšťavňovač a budete si moci každé ráno či během dne dopřát lahodnou šťávu z pomerančů, citrónů nebo i jiného ovoce, případně zeleniny. Kvalitní odšťavňovače si dokáží poradit i s bobulovitými druhy ovoce, které starší typy odšťavňovačů nebyly schopny zpracovat, a to vzhledem k tomu, že se jedná obvykle o velmi malé a měkké druhy ovoce.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!