Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Praktické rady do kuchyně: Jak naostřit nůž

3. září 2013

S tupým nožem jen těžko zpracujete maso, nasekáte zeleninu, uříznete si kus chleba. Bez kvalitního a ostrého nože se zkrátka neobejdete. Pokud doma máte nože, které jsou už docela tupé, je určitě na čase s tím rychle něco udělat. Víte ale, jak brousit nože?

Co může způsobit tupý nůž

Tupý nůž je nejen nepraktický, neboť se s ním mnohem více natrápíte při zpracování potravin. Riskujete také, že se poraníte. Mnozí z vás si jistě myslí, že je to nesmysl, vždyť přeci daleko nebezpečnější je ostrý nůž. Opak je ale často pravdou.

Tupý nůž se totiž daleko hůře zařezává, naopak snadněji může vyklouznout. Rázem máte zaděláno na to, že vám sjede po prstech. A neštěstí je rázem na světě. Stejně tak vám může upadnout na zem a poranit vám chodidlo.

Broušení nože zvládnete sami

Už jen z důvodu bezpečnosti proto doporučuji používat v kuchyni vždy ostré nože. Nabrousit si je můžete velmi snadno i doma, nemusíte hned chodit ke specialistům. Stačí mít po ruce brousky a další náčiní, pomocí něhož se kuchyňské i třeba kapesní nože brousí.

Pokud si nevíte rady s tím, jak se má brousit nůž, pak vězte, že to opravdu není žádný kumšt. Stačí si přečíst návod a během několika málo minut máte hotovo.

Ihned při prvním krájení potravin pak poznáte ten ohromný rozdíl. Nůž se do nich krásně zařízne, nebudete muset vykonávat tolik úsilí jako s tupým nožem.

Hledáte další rady, co dělat v případě, že se vám něco poničí, rozbije či přestane fungovat nějaký přístroj v domácnosti. Není nad to, když víte, jak provést opravy na domě nebo na zahradě před ním.

Vytvořeno ve spolupráci s JakOpravit.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!