Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Praktický pomocník do kuchyně - tlakový hrnec

22. únor 2012

Není nad to udělat si chutné jídlo ve vlastní kuchyni. Stále více lidí kvůli nedostatku času raději zajde někam do restaurace, na vině může být také lenost, v každém případě je neoddiskutovatelné, že pokud si uděláme jídlo sami v naší kuchyni, je obvykle mnohem chutnější a také zdravější, neboť přesně víme, jak čerstvé potraviny jsme použili.

Klasické hrnce vs. tlakové hrnce

Pro vaření ve vlastní kuchyni je samozřejmě nezbytné mít po ruce kvalitní kuchyňské nádobí. Základem pro vaření jsou hrnce. Bez nich bychom si jen těžko udělali polévku, omáčky či jiné druhy pokrmů. Vaření v běžných hrncích je však v případě některých potravin zdlouhavé. Tužší maso se v běžných hrncích dělá i několik hodin. Mnohem praktičtější je tak využít tlakové hrnce.

Tlakové hrnce dokáží vařit rychleji a zdravěji

Tlakové hrnce, někdy také nazývané Papinovy hrnce, jsou speciálními hrnci, ve kterých probíhá vaření pod mnohem větším tlakem. Je to způsobeno tím, že víko je na hrnci pevně usazeno pomocí páky. V hrnci se tak tvoří větší tlak. Aby tlakové hrnce neexplodovaly, je na nich udělána pojistka v podobě ventilu, kterým se vypouští přebytečná pára. Jídlo, které vaříme v tlakových hrncích, je hotovo o desítky minut rychleji. Navíc je i zdravější, neboť nedochází k tak velkému úbytku a znehodnocení vitamínů a dalších látek, které jsou pro náš organismus potřebné.

Hrnce a další potřeby do kuchyně od Tescomy

Klasické hrnce i tlakové hrnce můžeme pořídit za výhodné ceny v eshopu Tescoma. Nádobí a kuchyňské potřeby této značky mají dlouholetou tradici. Jedná se o velmi moderní hrnce, které jsou ergonomické a vyrábějí se z prvotřídních nerezových materiálů, díky čemuž jsou mnohem odolnější a mají delší životnost. Vaření v hrncích Tescoma je zdravé a pohodlné. Tescoma však nenabízí jen hrnce, ale také například sklenice na víno a další produkty, které se hodí do každé kuchyně.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!