Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Výteční pomocníci do kuchyně - keramické nože a keramická pánev

27. červen 2011

Pro práci v kuchyni a přípravě chutných pokrmů je dobré využívat moderní a kvalitní nádobí a kuchyňské potřeby. Jednou ze základních věcí, které nesmějí při přípravě jídla v kuchyni chybět, jsou nože.

Keramický nůž

Kuchyňské nože vyráběné z oceli již nevyhovují dnešním potřebám. Jsou nepraktické, často mívají ještě nerezovou úpravu a také mohou na potravinách zanechávat nepříjemnou pachuť. Mnohem lepší volbou je keramický nůž. Keramické nože mají skvělé vlastnosti. Například Ceramex keramický nůž Individual, který může mít různě barevné provedení rukojeti a tvar, je velice ergonomický a vyvážený, takže práce s ním je doslova radostí. Keramické nože, jako právě keramický nůž Individual, mají oproti ocelovým předchůdcům tu výhodu, že nerezaví, vzhledem k použitému materiálu ani neničí při řezání a krájení vitamíny obsažené v ovoci či zelenině a jejich ostří má dlouhou životnost. I při každodenním používání stačí tyto nože brousit jen dvakrát či třikrát do roka, zatímco u ocelových nožů je potřeba brousit i několikrát do měsíce. Jejich čepel je navíc nepřilnavá, takže při krájení se potraviny nelepí na nůž.

Při výrobě keramického nože se nejprve důkladně vybírají suroviny. Čepel se tvaruje pod vysokým tlakem, což má za následek lepší vlastnosti. Ostří je poté vybroušeno diamantem a čepel je zasazena do rukojeti pomocí ultrazvuku tak, aby byl nůž vyvážený a při práci pohodlný.

Keramická pánev

Podobně jako keramické nože se do moderní kuchyně v bytě či v restauracích skvěle hodí také keramická pánev. Například Ceramex keramická pánev Frypan, která se dá pořídit ve dvou variantách včetně poklice, se vyznačuje extrémně nízkou hmotností, což jen zvyšuje možnost manipulace během vaření. Díky použitému materiálu je rovněž nepřilnavá. Hlavní výhoda keramické pánve však spočívá v tom, že dokáže výborně akumulovat teplo a energii z vařiče, jídlo je tak připraveno mnohem rychleji. Keramická pánev Ceramex Frypan navíc nepotřebuje k přípravě pokrmů příliš tuku. Jídla jsou tak nejen chutná, ale i mnohem zdravější. Výhodou je bezpochyby i její snadná omyvatelnost a údržba.

Keramická pánev a keramický nůž dnes již nechybí v mnoha profesionálních i amatérských kuchyních. Pořiďte si i Vy tyto skvělé produkty, které usnadní práci v kuchyni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!