Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Zařízení kuchyně: Spotřebiče a nábytek

21. květen 2013

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v každé domácnosti. Pohybujeme se v ní každý den. Pokud rádi vaříte a kuchyň nepoužíváte pouze k vaření čaje nebo kávy, pak určitě dobře víte, že je zapotřebí ji mít dobře vybavenou. Nábytek a spotřebiče zde musejí mít přesně dané místo tak, aby kuchyně vypadala kompaktně a hlavně mohla stoprocentně plnit svůj účel. Důležitý je správný výběr nábytku a spotřebičů do kuchyně.

Základní spotřebiče do kuchyně

Nejdůležitějšími spotřebiči, které nesmějí chybět v žádné funkční kuchyni, jsou zejména:

  • Sporák- hlavní spotřebič v kuchyni. Bez něj prakticky nelze vařit. Sporáky lze dnes pořídit v mnoha variantách, od klasických plynových až po moderní indukční sporáky či sporáky se sklokeramickou deskou.
  • Chladnička- důležitý spotřebič, který pomáhá uchovávat potraviny před teplem a zabraňuje tak jejich rychlému zkažení. I zde je výběr hodně rozmanitý. V případě, že disponujete dostatečně velkou kuchyní, můžete namísto klasické chladničky zvolit třeba americkou chladničku.
  • Mrazák- některé druhy potravin potřebují být uchovávány v hluboce zamraženém stavu. Kvalitní mrazák dokáže skvěle zamrazit potraviny, které pak vydrží i několik měsíců.
  • Mikrovlnná trouba- dnes už zcela nezbytný pomocník do kuchyně. Pomáhá urychlovat přípravu některých pokrmů a ohřívá již hotová jídla.
  • Gril- není nezbytným, nicméně neméně praktickým spotřebičem do kuchyně.
  • Další spotřebiče- rychlovarná konvice, toastovač, vaflovač, atd.

Kromě spotřebičů je důležité se při zařizování kuchyně zaměřit také na vlastní nábytek, který do kuchyně použijeme.

Chybět nesmí v žádném případě dostatečně prostorná kuchyňská linka. Na ní probíhá příprava pokrmů a zpracování potravin. Dalším nezbytným zařízením v kuchyni je kuchyňský dřez, ideálně dvojdřez, sloužící k mytí nádobí.

Moderní kuchyně musí počítat také s místem pro stolování. Lze zvolit klasický jídelní stůl ( jeho velikost záleží na počtu členů domácnosti a samozřejmě i velikosti kuchyně), případně pak barový pult.

Vhodné je pořídit si rovnou celý jídelní set, který kromě jídelního stolu obsahuje také stylové židle. Místnost pak vypadá celistvěji a tím pádem i útulněji. To dokazuje i odkaz do kuchyně fotogalerie, kde naleznete fotky realizovaných kuchyní.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!