Odkazy

vestavné chladničky

Vestavné Chladničky kombinované s mrazákem dole od Datart.cz

verze pro tisk

Zdravé vaření v moderních titanových pánvích a hrncích

9. listopad 2011

Pamatujete si na dobu, kdy se do obchodů dostalo jako novinka nádobí z teflonu? Zaznamenalo ohromný boom, nicméně mnoho lidí si stěžovalo, že často při vaření zapomínalo, že teflonové pánve nesnesly kontakt s kovem. Dnes již je teflonové nádobí dávno za zenitem, na trhu se totiž objevila skutečně skvělá novinka- titanové nádobí.

Titanové nádobí se jen tak neponičí

Titanové nádobí má kromě jiných tu výhodu v tom, že je velmi odolné vůči poškození. Pokud používáme titanové pánve, pak lze míchat potraviny kovovou lžící a přitom nemusíme mít strach, že bychom poškodili jejich povrch. Titanové nádobí je totiž vyrobeno ze speciální slitiny, která dodává jeho povrchu skvělé vlastnosti. Kromě velké odolnosti vůči poškrábání je to rovněž také vynikající vodivost.

Jídlo se nepřipálí

Dno titanové pánve či hrnce je rozehřáno rovnoměrně, čímž se výrazně urychluje příprava jídla, které se navíc nepřipaluje. K tomu, že se nám jídlo nepřipálí na dno titanové pánve, přispívá i vysoká nepřilnavost povrchu. S tím rovněž úzce souvisí i další fakt - při úpravě pokrmů ( smažení, pečení) nemusíme používat skoro žádný tuk.

Titanové nádobí je v současnosti asi tím nejlepším, co můžeme v obchodech s kuchyňskými potřebami dostat.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!