Odkazy

verze pro tisk

Fasádní obklad domu: Jaké toto řešení přináší výhody?

18. září 2013

Jako majitelé rodinného domu můžete vylepšit jeho vzhled mimo jiné tím, že použijete fasádní obklad. Je to však vhodné nejen z estetického hlediska, kvalitní fasádní obklady totiž přispějí ke zlepšení kvality bydlení, lepší tepelné izolaci a odvětrávání domu.

Pro fasádní obklady se stále častěji využívá dřevo. Tento přírodní materiál má ideální vlastnosti. Je samozřejmě důležité, aby dřevěné obklady na fasádu byly vyrobeny z co nejkvalitnějšího dřeva. V našich končinách se dá použít například smrkové dřevo, které je poměrně odolné a trvanlivé.

Lepší tepelná izolace domu, nižší spotřeba energií

A jaké výhody přináší dřevěné obklady na fasádě domu? Především přispívají k lepší telené izolaci. Dům, který je obložen dřevem, má nižší tepelné ztráty. S tím je pak logicky spojena také úspora na nákladech za bydlení.

V zimních měsících se snižuje spotřeba energií, vytápění domu nemusí být tak intenzivní, neboť teplo se díky fasádnímu obkladu více udržuje uvnitř objektu.

Odvádění vlhkosti a zlepšení klimatu uvnitř objektu

Fasádní obklady ze dřeva jsou vhodné také díky tomu, že z domu a jeho fasády dokážou odvádět přebytečnou vlhkost. Fasáda zkrátka lépe dýchá, netvoří se na ní plísně.

V neposlední řadě má obložení fasády pozitivní vliv i na klima uvnitř domu. V zimě je v něm tepleji, v letních vedrech naopak zamezuje přílišnému přehřívání zdí a následně pak i interiérů.

Tatranský profil na fasády

Pro fasádní obklady zvolte kupříkladu tatranský profil od tatranskyprofilpredaj.sk. Jedná se o kvalitní dřevěné obklady, které jsou vhodné právě na fasády rodinných domů. Tatranský profil má všechny vlastnosti, které jsou pro fasádní obklady zapotřebí.

Pakliže máte problém s fasádou domu vyřešen, směle se můžete pustit do dalších úprav a snažit se o další vylepšení komfortu bydlení. V případě interiéru jistě zlepšíte podmínky tím, že si pořídíte nová svítidla Massive od KPP COMPANY s.r.o.

-lod-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!