Odkazy

verze pro tisk

Gravitační pásová pila

12. říjen 2011

Existuje několik druhů pásových pil. Mezi základní druhy patří zcela automatické pásové pily, poloautomatické pásové pily, ruční pásové pily a gravitační pásové pily.

Gravitační pásové pily se zčásti ovládají ručně, zčásti automaticky. Ručně se ovládá rychloupínací svěrák a také se mechanicky nastavuje řezná rychlost. Po tomto nastavení stačí, aby obsluha stiskla tlačítko označující start. Samotný řez se provádí automaticky a je regulován hydraulickým tlumičem a škrtícím ventilem. Výhodou automatického procesu řezání je menší opotřebení pilového pásu a tudíž jeho vyšší životnost. Po skončení řezacího procesu se pásová pila automaticky vypne, ručně se však musí rameno zvednout do výchozí polohy. Mechanicky se také musí provést posun řezaného materiálu. U těchto typů pásových je možné provádět i úhlové řezy a to pomocí otočení ramene.

A jak vybrat kvalitní gravitační pásovou pilu?

Zárukou kvality je zavedená firma, vyrábějící pásové pily. Mezi takové firmy můžeme určitě zařadit firmu Bomar nebo Pilous. Firma Pilous se dokonce může pyšnit oceněním za nejlepší ucelenou nabídku pásových pil na našem trhu. Ovšem i firma Bomar nezůstává pozadu a nabízí vysokou kvalitu a dlouhou tradici výroby pásových pil s příslušenstvím. Samozřejmostí je kvalitní servis a další služby související s výrobou a užíváním těchto výrobků.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!