Odkazy

verze pro tisk

Hlavní důvody, proč investovat do nových plastových oken

17. srpen 2012

Při rekonstrukci rodinného domy nebo bytu by majitel neměl zapomenout ani na výměnu oken. Pakliže jsou v objektu okna již několik desítek let, pak zcela jistě nevyhovují dnešním nárokům, a to z hlediska kvality i funkčnosti. Nehledě na to, že stará okna jsou příčinou značných tepelných ztrát, což se negativně projevuje na rozpočtu domácnosti, která musí platit více peněz za vytápění místností. Při výměně oken bude majitel zcela jistě řešit otázku, jaký materiál je nejvhodnější. V tomto ohledu lze říci, že mezi nejkvalitnější patří moderní plastová okna, a to z mnoha důvodů.

Plastová okna dobře izolují

Plastová okna dnes nahrazují starší typy oken v mnoha domácnostech. Mají několik zásadních předností, které je favorizují před dalšími materiály. V první řadě jde o izolační vlastnosti. Plastová okna, která budou vyrobena a nainstalována kvalitně, mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Díky tomu, že skrz ně uniká jen minimum tepla, domácnosti se výrazně sníží výdaje za energie. Dá se tak říci, že se investice do nich nejpozději do několika let díky ušetřeným financím zcela navrátí. Kromě tepelné izolace zmíním i schopnost izolovat od hluku. Přes zavřená plastová okna skutečně projde jen minimum hluku z vnějšího prostředí. I proto jsou tolik oblíbená například ve městech, kde panuje čilý ruch.

Snadná údržba

Plastová okna ocení i domácí hospodyňky. Ty jistě dobře vědí, jak únavná byla údržba starých dřevěných oken. U plastových je však údržba velmi snadná. Plast lze velmi snadno očistit od nečistot. Aby okna dobře fungovala, stačí udržovat čistou vnitřní část okolo těsnění a kování. Se snadnou údržbou souvisí také životnost. Ta se u moderních plastových oken běžně pohybuje v řádech desítek let. Kvalitní plastová okna prakticky není potřeba nijak opravovat, je samozřejmě nutné s nimi zacházet patřičným způsobem. Není výjimkou, když vám výrobci u plastových oken garantují minimálně padesátiletou životnost.

Cena za plastová okna

V neposlední řadě se každý majitel domu ptá, na kolik jej plastová okna v porovnání s dřevěnými vyjdou. Zde obecně platí, že plastová okna jsou levnější nežli dřevěná. Jak již navíc bylo zmíněno, díky úsporám na energiích se investice do plastových oken během několika let navrátí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!