Odkazy

verze pro tisk

Jak může tryskání pískem výrazně usnadnit rekonstrukci bytu?

3. duben 2018

Rekonstrukci bytu předchází tzv. přípravné práce, které jsou mnohdy ještě namáhavější než přestavba či jiné činnosti. Například příprava zdiva před výmalbou – pokud se na něm nachází starý nátěr či omítka, musí se nejdříve důkladně odstranit. V praxi to znamená hodiny a hodiny úmorné dřiny. Naštěstí se nabízí efektivní řešení v podobě tryskání pískem. Pokud jste o moderní technologii neslyšeli, vězte, že vám může být k užitku nejen při odstraňování nátěrů a omítek.

Jak tryskání pískem probíhá?

Tryskání pískem funguje na poměrně jednoduchém principu. Stroj tryská abrazivo (směs písku a vody) přímo na daný povrch a efektivně ho čistí či zbavuje nežádoucích prvků. Zrnka písku proudí rychlostí až 300 m/s a díky vysoké kinetické energii dosahují požadovaného efektu. V praxi se nejčastěji využívá při čištění umělých i přírodních materiálů, nicméně možnosti využití jsou mnohem širší.

Výhody pískování systémem TORBO

Tryskání pískem umožňují například německé systémy TORBO, které se používají ve více než 50 zemích světa. K výhodám těchto zařízení patří mobilita – nezávislost na externích médiích (voda a elektřina), ale také možnost elektronického nastavení poměru abraziva. Standardní poměr písku a vody 80:20 lze změnit na 10:90. S tím souvisí i minimální prašnost – oproti klasickému tryskání až o 95 %.

Kdo vám s přípravou v rámci rekonstrukci bytu pomůže?

Pískování Praha či v jiných lokalitách v rámci celé České republiky provádí jeden z předních odborníků na čištění povrchů AXIOM REAL. Společnost nabízí komplexní služby a za kvalitu odvedené práce hovoří nespočet zvučných referencí.

Co se týče dalšího využití strojů TORBO, k pískování se přistupuje také při čištění cihel, odstraňování koroze ze železných a ocelových konstrukcí a v neposlední řadě při renovaci památek. Více se dozvíte na www.ars.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!