Odkazy

verze pro tisk

Jak opticky zvětšit domácnost? Pomoci může sádrokarton v bytě

8. listopad 2013

Některé byty působí trochu neuspořádaným dojmem kvůli tomu, že mají až příliš velké místnosti. Byt má sice velkou plochu, nicméně je méně členitý, takže nemusí v očích některých z vás vypadat tak kompaktně. Pokud máte raději členitější prostor, pak využijte sádrokarton.

Co získáte použitím sádrokartonu v bytě?

Lze rozdělit místnost sádrokartonem? Ano, je to poměrně jednoduché a přitom velmi funkční řešení. Zejména ve chvíli, kdy chcete větší místnost rozdělit na menší, oddělené prostory a díky tomu tak získat obytné prostory pro více lidí, případně pro jiné využití.

Na si dát pozor?

Vždy je zapotřebí brát v potaz celkovou statiku domu. Mnozí odborníci varují před přílišným využíváním sádrokartonových příček. Pokud se například většina lidí v panelovém domě rozhodně vytvořit sádrokartonový výklenek či předěl na zhruba stejném místě, může dojít k velkému zatížení stavby, respektive její původní konstrukce. Při realizaci sádrokartonových předělů a příček je tak na místě nejprve uvážit, zda jsou k tomu domácnost a dům vhodné.

Jak malovat sádrokarton?

Co lze ještě dodat? Určitě si dávejte pozor při malování sádrokartonu. Důležitá je zejména důkladná příprava podkladu a také vyrovnání všech nerovností. Pokud na toto budete myslet, je malování sádrokartonu celkem jednoduchou záležitostí, dosti podobnou klasickému malování stěn.

Sádrokarton v bytě je jistě zajímavým řešením pro mnoho domácností, zejména bytů ve starších panelových domech. Získáte díky tomu lepší členění interiéru a nové prostory, které budete moci libovolně využít dle vašich představ. Jde navíc o poměrně levné řešení, které vydrží po mnoho let. Sádrokarton patří obecně k levným a přitom kvalitním materiálům.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

u6nyr1BRD7qf

úterý, 23. květen 2017
04:39

Yo, that's what's up trullfuhty.


posted by: u6nyr1BRD7qf (qmqgcjdh(a)outlook.com) [Odpovědět]