Odkazy

verze pro tisk

Jak se dají využít čerpadla v domácnosti?

12. říjen 2015

Před realizací novostavby i rekonstrukcí staršího domu si rozmyslete, jakým způsobem by se dala vaše domácnost vylepšit tak, abyste snížili spotřebu energií. Jde o důležitou věc. Vhodně zvolená zařízení a systémy vám mohou ušetřit nemalé finanční prostředky. Vynikajícími pomocníky jsou v tomto ohledu tepelná čerpadla. Najde se přitom hned několik možností jejich využití.

Pro lepší představu o tom, jak se dají tato zařízení využívat v klasických domácnostech, představím tepelná čerpadla značky Daikin. Jedná se o moderní čerpadla, která dokážou být i při minimální spotřebě skutečně velkými pomocníky, díky nimž ušetříte klidně desítky tisíc korun ročně.

Ohřívání vody a vytápění

Mnozí z vás asi mají představu o tom, že tepelné čerpadlo je vhodné pro ohřívání užitkové vody, kterou následně využíváte v koupelně, kuchyni apod. Máte pravdu, je to jedna z hlavních funkcí. Víte ale, že se dá využít také pro vytápění celého domu? Stačí pouze to, aby bylo dostatečně výkonné a zároveň bylo napojeno na vhodný vytápěcí systém. Ideální je, pokud doma máte nainstalované podlahové vytápění. Hodí se ale také v okamžiku, kdy topíte pomocí klasických otopných radiátorů, skrz které proudí horká voda.

Daikin vyrábí geotermální, vysokoteplotní a nízkoteplotní čerpadla. Jsou vhodná jak do novostaveb, tak i do objektů, které jsou starší a u nichž probíhá rekonstrukce. V tom případě je ale mimořádně důležité zvolit správný typ čerpadla. Není proto na škodu se při výběru poradit s odborníky a prodejci.

Chlazení

Nízkoteplotní čerpadla Daikin Altherma, která patří k vůbec nejoblíbenějším na trhu, se dají využít nejen pro ohřev vody a vytápění, ale také k chlazení. Využijete je tak prakticky po celý rok, v jakémkoliv ročním období.

Díky tepelnému čerpadlu zvýšíte energetickou nezávislost domu, spotřebujete menší množství elektrické energie. V neposlední řadě pak přispějete ke zlepšení životního prostředí, protože čerpadla vyprodukují jen minimální množství emisí.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!