Odkazy

verze pro tisk

Jak vrátit krásu zašlé barvě fasády?

30. červen 2015

Fasáda je vizitka každého rodinného domu a už její vzhled vypovídá o celkovém stylu bydlení. Její elegance a čistota jsou tedy velmi důležité. Ať už máte na svém domě klasickou zateplenou barevnou fasádu, nebo fasádu z různých druhů obkladů, všechny druhy pomalu blednou a špiní se. Velký vliv na zašpinění fasád má smog, kyselé deště, prach a další vnější vlivy. Původní krása nemizí, jen se zahaluje vrstvou prachu a nečistot. Jestli chcete fasádě vrátit její původní krásu, je nutné přemýšlet o způsobu jejího vyčištění.

Samotný vodní paprsek nestačí

Velké množství majitelů rodinných domů, kteří přemýšlí o vyčištění fasády, napadne čištění pomocí vysokotlakého vodního čističe – wapky. Samotný vodní paprsek ale není schopen vyčistit fasádu s takovou účinností, jako systémy, které jsou pro tuto činnost specializované. Konkrétně se jedná o technologii pískování.

I v této oblasti existuje několik technologií

Stejně tak, jako ve všech stavebních odvětvích na našem trhu, i v oblasti čištění fasád pomocí pískování existuje hned několik odlišných způsobů a technologií. Hlavní rozdíl je v samotných strojích pro tento druh čištění. Některé využívají vysokotlaký vodní paprsek s přisáváním písku, jiné naopak přidávají vodu do sušeného abraziva až v koncové trysce. Tyto metody nebývají dostatečně účinné. Při jejich využití je vysoká prašnost, která bývá velmi nepříjemná.

Jak vypadá kvalitní moderní systém pro pískování?

Ideální technologií pískování je, když je již směs písku s vodou unášena proudem stlačeného vzduchu oproti otryskávané ploše. Systémy využívající tuto technologii mohou mít sníženou prašnost až o 95% oproti ostatním druhům. Navíc jsou přístroje schopné dosáhnout kompaktnějších rozměrů a jedná se tedy o mobilní tryskání. Samotná technologie dosahuje nejvyšší účinnosti čištění a dokáže si poradit třeba s graffiti na fasádách. Více informací o problematice odstranění graffiti z fasád najdete ZDE.

-jan-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!