Odkazy

verze pro tisk

Kdy je nutné provést rekonstrukci střechy?

2. červenec 2015

Kvalitu bydlení do velké míry ovlivňuje stav střechy domu. V určitých momentech je třeba zvážit, zda stačí jen drobné opravy, nebo je bude nutné přistoupit k celkové rekonstrukci. Druhá možnost nastává zejména tehdy, když se pouštíte do opravy celého domu.

Zatékající voda může být prvním znakem špatné kvality střechy

K zásadnější rekonstrukci střechy existuje celá řada důvodů. Pakliže vám skrz ni opakovaně zatéká do domu, nemusí stačit jen výměna střešní krytiny. Voda totiž může přispět ke zhoršení kvality celého krovu, po čase tak může klidně hrozit i zřícení stavby.

Zateplujete? Proveďte rovnou i rekonstrukci střechy

K rekonstrukci je vhodné přistoupit i ve chvíli, kdy chcete zlepšit izolační vlastnosti objektu. Právě skrz střechu totiž může unikat výrazné množství tepla zevnitř domu. Co je vám platné, kdy si necháte zateplit fasádu, ale zapomenete na zateplení a rekonstrukci střechy. O nějakém zlepšení izolačních vlastností pak nemůže být řeč.

Je-li špatný krov, kompletní rekonstrukci se nevyhnete

Zcela zásadně je rekontrukce nutná ve chvíli, kdy zjistíte, že je narušená konstrukce střechy. Pokud má krov shnilé trámy, hrozí jeho zborcení. V tomto směru je vhodné se obrátit na odborníky, kteří posoudí, zda je krov v ještě vyhovujícím stavu, nebo už je potřeba provést jeho výměnu.

Na kompletní rekonstrukci si určitě pozvěte odbornou firmu. Stavba svépomocí je v tomto případě spíše na škodu, pokud nejste dostatečně zkušení v daných oborech. Kvalitní služby v České republice nabízí firma Novák – Střechy Kolín. Jde o společnost, která již dlouhá léta realizuje výstavbu střech na míru a také jejich rekonstrukci.

Zmíněná firma pracuje se špičkovými materiály. O tom, že má v oboru bohaté zkušenosti, svědčí nejen solidní množství recenzí, ale i pravidelná účast na největším veletrhu střešních krytin, materiálů a řemesla – Střechy Praha. Na akci, která probíhá v lednu, má vždy vlastní stánek, kde prezentuje svoje umění.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!