Odkazy

verze pro tisk

Kvalitní podlahové krytiny- plovoucí podlahy

30. říjen 2012

Při rekonstrukci bytu jistě dojde řada také na podlahy, které bude zapotřebí vyměnit a použít zcela nové podlahové krytiny. Ve chvíli, kdy dojde řada na řešení tohoto problému, bychom již měli mít zvolený typ podlahové krytiny, který se budeme v bytě pokládat.

Dřevěné podlahy

Pakliže nechceme do bytu obyčejné linoleum, které již dnes rozhodně nepůsobí moderně a ani příliš vábně, máme stále na výběr z několika možností. Doporučit lze zejména dřevěné podlahy. Ty jsou asi nejluxusnější ( a pravda také zřejmě nejdražší) volbou. Co na kvalitních dřevěných podlahách oceníte, je jejich krásný a příjemný vzhled. Dřevěné podlahy by měly být vyrobeny z kvalitního, tvrdého dřeva, které má vysokou odolnost vůči poškození. Je nutné počítat s tím, že podlahy budou zatěžovány denně, nejsou jen něčím, co nám v bytě slouží pro okrasu.

Laminátové podlahy

Kromě dřeva lze zvolit také levnější variantu- laminátové podlahy. Jedná se o moderní materiál, který je lze snadné nainstalovat do všech místností. Co se týče vzhledu, vypadá laminát velmi příjemně. Chceme-li laminátem nahradit dřevo, můžeme zvolit přímo laminátové podlahy, které jsou imitací dřeva. Na první pohled tyto podlahy působí dojmem, že na podlaze máte dřevěnou krytinu. Velkou předností laminátové podlahy je její odolnost vůči poškrábání. Po podlaze z laminátu lze bez problémů přesouvat i těžší kusy nábytku, aniž by došlo k jejímu poškození.

Plovoucí podlahy

Dřevěné i laminátové podlahy lze vytvořit takzvaným plovoucím způsobem, kdy nejsou pevně spojeny s podkladem, který je nečastěji tvořen betonem. V tomto případě se tedy jedná o plovoucí podlahy. Zvláštnost plovoucích podlah tkví v tom, že prostor mezi podkladem a krytinou je vyplněn speciálním pružným materiálem, který právě způsobuje onen „plovoucí efekt“.

HT Parket

Laminátové a dřevěné plovoucí podlahy lze pořídit kupříkladu v obchodě společnosti HT Parket. Tato firma se specializuje na prodej a montáž laminátových podlah do interiérů, které jsou vyráběny z nejkvalitnějších materiálů, čímž je zaručena dlouhá životnost podlahové krytiny. Pokud si pořídíte podlahové krytiny od firmy HT Parket, získáte na mnoho let kvalitní plovoucí podlahu, po níž bude chůze v domácnosti jednou velkou radostí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!