Odkazy

verze pro tisk

Moderní komínové systémy

27. červen 2012

Komínové systémy u rodinných domů i dalších objektů je dnes mnohdy potřeba zcela předělat a rekonstruovat. Je to dáno tím, že majitelé nemovitostí investují do nových zařízení, která slouží k vyhřívání objektu. Pro tato zařízení je však potřebné udělat nové komínové systémy, neboť staré komíny jsou z hlediska bezpečnosti a také účinnosti nevyhovující.

Staré cihlové komíny již mnohdy nevyhovují

V minulých letech v domech převažovaly klasické cihlové komíny a maltovým pojivem. Tento druh komínů je však z dnešního hlediska již málo využívaný. Vzhledem k tomu, že se stále více vytápí pomocí moderních plynových kotlů, kotlů na tuhá paliva, ale například i kvalitních krbových kamen, je nutné dbát na to, aby odvod spalin byl co největší, avšak zároveň nesmí skrz komínové systémy docházet ke zbytečným tepelným ztrátám. To se stávalo právě v minulosti u starých typů zděných komínů, kdy spousta tepla unikala ven z domu, aniž by v něm dokázala vyhřát potřebný prostor, teplo zkrátka uniklo přímo komínem. To se u dnešních moderních komínů prakticky stát nemůže, jejich vývoj šel hodně kupředu a právě na minimalizování tepelných ztrát, na ekologii, energetickou nenáročnost a maximální účinnost se dnešní komínové systémy specializují. Pakliže máte doma například plynový kotel, pak vám nejspíše namísto cihlového komína doporučí kominická firma, abyste si nechali udělat plastový komín. Právě plastové komínové systémy jsou dnes velmi populární.

Kominictví Pechlát

Komínové systémy mnoha druhů si lze nechat vyrobit u firmy Kominictví Pechlát, která sídlí v Říčanech u Prahy. Více informací o firmě se dozvíte na jejích internetových stránkách kominy-pechlat.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!