Odkazy

verze pro tisk

Plastové vchodové dveře a okna mají svůj význam

23. prosinec 2012

Aby se dal byt či rodinný dům označit za skutečně moderní, je nutnou podmínkou to, aby se v něm jeho majitelé cítili dostatečně komfortně, měli zde pohodlí, a to i období, kdy venku panují třeskuté mrazy, nebo naopak teploměr ukazuje tropické teploty. Ke komfortnímu bydlení zcela jednoznačně a významně přispívá také kvalita vchodových dveří a oken. Právě na vchodové dveře a okna se zaměří následující článek.

Základní funkce oken

Okna mají dvě základní funkce. V první řadě slouží k tomu, abychom v domácnosti měli přes den dostatek světla. Jen stěží si asi dovedeme představit situaci, kdy bychom bydleli v místnostech, které by neměly okna. Celý den bychom zde museli svítit, navíc by zde prakticky nešlo větrat. Okna mají ale i další funkci. Mají chránit interiér domu před vnějšími klimatickými podmínkami. V tomto ohledu je nesmírně důležité, abychom v domě měli nainstalována skutečně bytelná okna, skrz něž nebude unikat teplo z místností do volného prostoru.

Plastová okna a jejich hlavní přednosti

Existuje několik variant oken. Při pořizování nových oken si všímejme zejména materiálů, z nichž jsou vyrobena. V minulosti byla upřednostňována zejména klasická dřevěná okna. I dnes je možné si okna s dřevěnými rámy objednat, nicméně jsou poměrně drahá a ne vždy se mohou pro daný typ domácnosti hodit. Daleko efektivnější jsou moderní plastová okna, jejichž profily jsou utvořeny tak, aby okna dokonale těsnila a poskytovala tak dobrou ochranu před vnějším prostředím. Plastová okna jsou navíc levnější nežli dřevěná, a to až o padesát procent. Kromě lepší ceny lze u plastových oken ocenit i jejich mimořádně snadnou údržbu. Plast je obecně materiálem, který toho hodně vydrží. V případě plastových oken je dobré zmínit, že tento materiál je zárukou toho, že okna nebudeme muset měnit už po deseti či patnácti letech, naopak vydrží až několikanásobně déle. Je zde tak velký předpoklad, že nás plastová okna dokonce přežijí a během let se nebudeme muset nijak zabývat otázkou jejich rekonstrukce či náročných oprav.

Z plastu lze mít kromě oken také vchodové dveře

Plast je vhodný nejen pro okna, v současné době lze bez problémů pořídit také kvalitní plastové dveře. I ty se vyznačují vysokou odolností vůči mechanickému poškození. Plastové vchodové dveře, podobně jako okna, velmi dobře izolují, a to od zimy i hluku. Navíc je lze pořídit v mnoha designových provedeních.

Výrobce plastových oken a vchodových dveří

Plastová okna a plastové vchodové dveře nabízí v tuzemsku společnost Bohemia Plast - plastová okna Praha. Tato firma poskytuje vysoce kvalitní produkty ze špičkových materiálů. Její plastová okna a dveře lze použít pro klasické rodinné domy a byty, ale také kupříkladu pro moderní nízkoenergetické novostavby, u nichž je kladen zvýšený důraz na úsporu energií. Právě plastová okna a dveře přispívají k tomu, že domácnost bude mít nízkou spotřebu energií, neboť teplo skrz ně během zimních měsíců bude procházet jen v naprosto minimálním množství.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!