Odkazy

verze pro tisk

Použití sádrokartonových desek při rekonstrukci bytu

15. září 2011

Při rekonstrukci bytového jádra v panelových domech se často využívá materiál, který se nazývá sádrokarton. Sádrokartonové desky se dají použít k obložení zdiva. Díky tomu se zlepšují izolační vlastnosti bytu a je vylepšena také akustika, neboť je značně snížena průchodnost hluku z vnějšku. Sádrokartonové desky se dále dají použít třeba pro předěly v místnostech, dále pak na vytvoření různých příček a předělů.

Složení sádrokartonu

Sádrokarton je vyroben spojením sádry a rozvlákněného papíru, případně jsou použita také skelná vlákna. Jedná se o velmi lehký materiál. Díky lehkosti se dá snadno montovat. Mezi další přednosti sádrokartonových desek patří mimo jiné i to, že jejich povrch je velmi hladký. Dají se tak bez dalších větších úprav nanášet tapety, nátěry či obklady. Sádrokarton má obecně velmi dlouhou životnost.

Doporučujeme

Mirelon

Pakliže hledáte materiál, kterým byste zlepšily vzhled a tepelně-izolační vlastnosti Vašeho domu či bytu, pak je volba sádrokartonových desek tou pravou variantou.

Snadná montáž bez vzniku velkého nepořádku

Při montáži sádrokartonu není nutné ani počítat s nějakými velkými úklidy, neboť práce se sádrokartonovými deskami je poměrně čistá, po montáži nezbude v místnostech žádný velký nepořádek.

Na závěr lze určitě zmínit i cenové hledisko. Sádrokartonové desky jsou dnes již poměrně levným a hlavně velmi dostupným materiálem, investice do něj se rozhodně z dlouhodobého hlediska vyplatí.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!