Odkazy

verze pro tisk

Rekonstrukce svépomocí má své výhody

29. červen 2018

Chcete zvelebit své bydlení? Máte na výběr dvě možnosti. První je spojena s tím, že oslovíte firmu nebo živnostníka. U druhé možnosti se nabízí varianta, že si vše provedete svépomocí. To může mít řadu výhod. Jé to jsou?

Můžete začít ihned

Dobré firmy jsou obvykle vytížené. A jelikož právě nyní je doba, kdy je stavebních zakázek nejvíce, nemusí mít čas. Vy ho naopak mít můžete. A tak stačí navštívit stavebniny v Praze a můžete bez problémů začít. Třeba hned druhý den. Díky tomu bude vaše bydlení zvelebeno třeba i do pár týdnů a nemusíte na vše čekat mnohdy až měsíce.

Vyjde to levněji

I toto je velký klad. Při rekonstrukcích svépomocí nemusíte platit nikoho jiného. Ve výsledku můžete ušetřit hned třikrát. Co konkrétně platíte, pokud si na práci někoho najmete?

  • Jeho hodinovou mzdu
  • DPH a jiné daně
  • Marži na materiálu

Pořídit vše potřebné není žádným problémem

Pokud jde o nářadí a vybavení, které nemáte, není žádný problém navštívit půjčovnu a zde ho získat. Dokonce je možné takové vypůjčení realizovat i v hobby marketech. Když jde o materiál, máte jistotu, že vám stavebniny levně prodají to, co budete ke své práci potřebovat. Ceny jsou nejenom celkem nízké, ale mnohdy je zde prostor i pro slevu – třeba v případě velkého nákupu, nebo dalšího budoucího odběru. Mnohé stavebniny vám nabídnou i možnost odvozu, díky čemuž se nemusíte trápit ani s tím, jak veškerý materiál z jejich pobočky dostanete k vám. To zařídí oni.

Výsledek bude dokonalý

Jestliže máte alespoň trochu zkušeností, můžete si být jisti i dokonalým výsledkem. Jelikož pracujete na svém, budete pochopitelně velmi pečliví a budete se snažit o maximální dokonalost. To se vám u firmy nebo živnostníka nikdy nestane. Nemusí být sice úplně špatný, ale nikdy neprovede práci s takovou pečlivostí, jako osoba, která dělá na svém bydlení.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!