Odkazy

verze pro tisk

Revitalizace panelového domu krok za krokem

12. únor 2015

Starší panelové domy, které byly v České republice vystavěny v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, jsou dnes už na hranici své životnosti. U mnoha z nich se dá hovořit o havarijním stavu. Proto jako majitelé musíte chtě nechtě přemýšlet o tom, co s těmito objekty uděláte. Nechat je spadnout zřejmě nechcete. Daleko lepším řešením je provedení jejich revitalizace.

Smysl revitalizace

Revitalizace panelových domů slouží k prodloužení jejich životnosti, a to řádově až o desítky let. Zmodernizovaný objekt dostává nejen elegantnější vzhled, ale také přináší vyšší komfort bydlení pro majitele či nájemníky.

Práce začínají vnějším pláštěm budovy

Komplexní revitalizace se provádí v několika fázích. Zpravidla se začíná vnějším opláštěním objektu, tedy především výměnou oken. Důležitou součástí je také zateplování fasád, které přispěje ke snížení energetických ztrát a celkově prodlouží životnost stavby.

Kromě vnějšího pláště se firma, kterou provedením revitalizace pověříte, zcela jistě zaměří také na zateplení střechy, případně její rekonstrukci.

Pokračuje se v interiérech

Následují výměny vnitřních součástí objektu, které jako obyvatelé denně využíváte. Jde hlavně o výměny rozvodů vody, plynu, elektřiny a kanalizace. Pro zmodernizování budov a zkvalitnění bydlení je dobré myslet také na realizaci či rekonstrukci vzduchotechniky, jež pomáhá zajistit ideální klimatické podmínky.

Součástí revitalizace panelových domů pak někdy bývá také rekonstrukce interiérů jednotlivých domácností. To už obvykle záleží na dohodě majitelů, respektive družstva, které nemovitost vlastní a spravuje.

Kompletní revitalizaci zajistí jediná firma

Všechny tyto práce může zajistit jediná firma, nemusíte tak shánět desítky firem, z nichž by každá vykonala jen určitou část prací. Kvalitní služby v tomto směru nabízí společnost Jumar Holding a.s. Informací o ní naleznete na webu jumar.cz.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

3nhk064TjNGN

úterý, 23. květen 2017
04:12

A wonderful job. Super helpful inntmraoiof.


posted by: 3nhk064TjNGN (707pe878(a)outlook.com) [Odpovědět]