Odkazy

verze pro tisk

Stavíme rodinný dům: Jak probíhá realizace základové desky

5. leden 2015

Stavba domu je během na dlouhou trať. Pokud si však chceme pořídit bydlení opravdu dle našich představ, je realizace vlastního domu mnohem lepším řešením, než zakoupení nemovitosti, která je již hotova a nabízí ji realitní kancelář. Stavba, nad kterou jste sami nedohlíželi, totiž nikdy nebude přesně splňovat to, co jste od vysněného bydlení požadovali.

Odborná firma vytvoří základovou desku rychle a kvalitně

Stavba domu je opravdovým kumštem, a platí i v případě samotného zakládání stavby. Pokud nejsme zběhlí v oboru, raději si pozvěme odbornou firmu, která dům dle našich představ utvoří.

Je třeba dodržet technologické postupy

Základová deska, tedy spodní stavba celého domu, je jednou z nejdůležitějších fází celé výstavby domu. Pokud nebudou při zakládání staveb dodržena přísná kritéria a technologické postupy, pak to může ovlivnit funkčnost celé stavby a negativně se to projeví na její životnosti.

Základové desky na klíč od společnosti Hotové domy s.r.o.

Zakládání staveb probíhá i na klíč, kdy majitel budoucí stavby předloží svoje podmínky a návrhy a přijde k hotovému dílu. V rámci díla si lze objednat i speciální prvky pro zakládání staveb, jako je například speciální hydroizolace základů, která slouží jako ochrana proti radonu.

Fáze zakládání staveb

Zakládání staveb má hned několik fází. Základová deska, jak již bylo naznačeno, je zřejmě vůbec nejdůležitější součástí stavby a je potřeba tak všechny postupy dodržet. V první řadě na Váš pozemek, kde hodláte svůj dům stavět, přijede geodet, který provede zaměření a vytyčí celou spodní stavbu. Poté dojde ke skrývce ornice, výkopu základových spár a jejich betonáži.

Po betonáži základové spáry se již může přistoupit na samotné bednění a betonáž základové desky. Tato část je nejdelší a také nejdůležitější. Po dokončení již přichází na řadu dokončovací práce a následuje také izolace základové spodní stavby. Po dokončení této činnosti je celá základová deska hotova a dílo může být předáno objednavateli, nejdůležitější činnost tak máme na svém budoucím domě za sebou.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!