Odkazy

verze pro tisk

Úvěr na rekonstrukci nemovitosti

10. prosinec 2012

Jakmile je váš rodinný dům nebo byt ve špatném stavu, může se to negativně projevit ve zvýšených nákladech na bydlení. Typickým příkladem jsou okna. Skrz špatně izolující okna uniká velké množství tepla, což vede k tomu, že během zimních měsíců musíte mnohem intenzivněji topit. Tím pak logicky rostou náklady na vytápění objektu. Dalším příkladem je pak také nedostatečně zateplená střecha, přes kterou rovněž uniká teplo. To samé platí i v případě fasády. Takto by se dalo pokračovat.

V případě, že váš byt nebo dům chátrá a potřebuje nutnou rekonstrukci nebo přestavbu, není dobré příliš otálet. Záleží samozřejmě na vaší finanční situaci. Ne každý může dát na opravy svého domu desetitisíce či dokonce statisíce korun. V momentě, kdy je však oprava nevyhnutelná, je lepší si vzít raději nějaký výhodný úvěr, nežli čekat na dobu, kdy budete mát dostatek finančních prostředků. Zbytečně byste tak vyhazovali další peníze za zvýšené náklady na chod domácnosti.

Úvěr bez zástavy až do výše 350 tisíc korun na jeden byt

Stavební spořitelna České spořitelny poskytuje poměrně výhodný produkt na financování rekonstrukce nemovitostí, který nese název „Úvěr Obnova“. Ten umožňuje získat finanční prostředky až do výše 350.000 Kč na jeden byt, a to bez zástavy nemovitosti. Je určen právě na rekonstrukce domů a opravy nemovitostí.

Úrokové sazby již od 3,39% p.a.

Oproti běžným úvěrovým produktům jsou zde výhodnější úrokové sazby, které při délce splatnosti 10 let mohou být už 3,39% p.a. Splácení úvěru lze přitom rozložit až na dobu 20 let, přičemž klienti si mohou zvolit variantu, kdy po celou dobu splácení budou mát garantovanou fixní úrokovou sazbu.

Zmíněný úvěr bez zástavy je vhodný pro společenství vlastníků bytových jednotek a pro bytová družstva. Díky němu mohou bez dalších prodlev přistoupit k náročné rekonstrukci domu a nemusejí tak do budoucna počítat s tím, že jejich dům bude stále ve špatném technickém stavu. Úvěr může sloužit i k refinancování předchozích závazků, které jste si nabrali v souvislosti s rekonstrukcí vašeho domova.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!