Odkazy

verze pro tisk

Volba topného systému do domácnosti

19. listopad 2012

Při rekonstrukci bytu jistě přijde na řadu otázka, jaký typ vytápění domácnosti zvolíme. V dnešní době je výběr vskutku rozmanitý, existuje celá řada možností vytápění interiérů. Tato úvaha je důležitá nejen z estetického hlediska, tedy podle toho, jaké topení se nám líbí, ale zejména z důvodů efektivnosti vytápění a tím pádem i ekonomické stránky. Některé druhy vytápění mohou být sice velmi účinné, nicméně majitele bytu nemile překvapí výše spotřeby energií. Mnoho domácností dnes proto volí takový typ topení, který je efektivní a zároveň energeticky nenáročný.

Moderní topné systémy

Podlahové vytápění

Kromě klasického vytápění radiátory mnozí topenáři doporučují využít také moderní vytápěcí systémy. Typicky se jedná například o podlahové vytápění. Jde o velmi účinný systém, který je zároveň mimořádně ekonomický. Pakliže vám pracovníci provedou kvalitní topenářské práce během položení podlahového topení, budete mít ve své domácnosti v každé situaci ideální tepelné podmínky a navíc za vytápění neutratíte zbytečně moc peněz. U podlahového topení totiž platí, že není byt potřeba vytápět tak intenzivně jako v případě klasického vytápění radiátory. Je to dáno tím, že teplo je od země do místnosti rovnoměrně rozprostřeno, ve všech místech je tak stejná teplota.

Krbová kamna

Kromě podlahového vytápění vám firmy, které se specializují na topenářské práce, jistě rády namontují také moderní krbová kamna, která se vyznačují vysokou výhřevností. Topení v krbových kamnech je dnes velkým hitem. Dá se v nich topit dřevem, které je dnes oproti plynu či elektřině mnohem levnější. Uvádí se, že topení krbovými kamny je oproti klasickým radiátorům až o polovinu levnější.

Vždy je důležitá kvalita topenářských prací

Firmy, které poskytují topenářské práce, jsou samozřejmě připraveny nainstalovat a napojit jakýkoliv druh topení, který si zvolíte. Vždy je důležité, aby práce, které se týkají topenářství, byly provedeny skutečně důsledně. Jedině tak budete mít jistotu, že váš vytápěcí systém bude fungovat tak, jak od něj očekáváte.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!