Odkazy

verze pro tisk

Výhody montovaných rodinných domů

13. červenec 2011

Chcete bydlet rychle, levně a kvalitně? Už jste slyšeli o montovaných rodinných domech? O co jde? Jaké jsou výhody a nevýhody montovaných rodinných domů?

Pořídit si vlastní dům je snem většiny z nás. Již dávno neplatí, že rodinný dům je jen výsadou bohatých. I vy si můžete rychle a levně pořídit kvalitní domek, ve kterém se vám bude dobře bydlet. Umožní vám to montovaný rodinný dům.

Když se řekne montovaný rodinný dům, možná si přestavíte nepříliš stabilní stavbu. Moderní montované rodinné domy ovšem v současné době splňují veškeré nároky na kvalitní bydlení.

Výhody montovaných rodinných domů

Montované rodinné domy jsou k dostání především jako domy na klíč neboli typové domy. Je to velmi pohodlné – v katalogu domů si vyberete typový dům na klíč, takže nemusíte řešit složité návrhy a nákresy s architektem a přít se s ním o své představy. Jednoduše si vyberete takový typový dům, který bude odpovídat vašim představám.

Samotná stavba domu je pak velmi rychlá a nenáročná (což ušetří váš čas i nervy). Prefabrikované díly jsou přivezeny na místo stavby a odborně složeny. Váš dům vám proto doslova roste před očima a za pár týdnů se stěhujete.

Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau
Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau

Výhodou montovaných domů je také jejich cena – vzhledem k tomu, že jsou vyráběny sériově, stojí o poznání méně než běžné rodinné domy. Navíc s montovanými domy můžete také ušetřit při bydlení – jsou totiž k dostání také jako nízkoenergetický dům nebo pasivní dům a v průběhu života vám tak šetří náklady na energie. A pokud máte rádi přírodní materiály, pak sáhněte po dřevostavbě!

Dřevostavby a jejich výhody

Dřevo je již po několik staletí tradiční stavební materiál. Naši předci dobře věděli, proč ho využívají. Dřevo je nezávadné, patří k obnovitelným zdrojům, má skvělé izolační vlastnosti… Jestliže máte zkušenosti s dřevěnou podlahou, jistě víte, jak příjemně se po ní chodí a v zimě vůbec nestudí.

Jak útulné pak asi musí být bydlení v domě, který je celý ze dřeva? Ne náhodou v zahraničí již několik let letí bydlení v dřevostavbách. Například ve Skandinávii tvoří dřevostavby až 60 % veškeré výstavby.

Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau
Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau

Dřevostavba nemusí být jen bungalov (přízemní domek), jejich variabilita je mnohem větší – pokud se rozhodnete bydlet ve dřevostavbě, může se jednat o klasický dvoupatrový rodinný dům, u kterého na první pohled ani nepoznáte, že je dřevostavbou.

Pokud po tom ale vaše romantická duše touží, můžete se klidně nastěhovat do domu, který bude vypadat jako srub z divokého západu. Záleží opravdu jen na vás, čemu dáte přednost.

Dřevostavby jako montované domy

Většina dřevostaveb je k dostání v podobě montovaných domů. Většinou se využívá tzv. montovaný sendvičový systém, který umožňuje velmi rychlou a precizní výstavbu.

Vše jde velmi rychle a vy se můžete do svého nového dřevěného domu nastěhovat během 3 – 6 měsíců. No není to úžasné?

Montované domy a životnost

U montovaných domů a především u dřevostaveb nás jistě napadne, jak jsou na tom s životností a odolností proti ohni. Tato otázka je na místě – všichni chceme mít pocit bezpečného domova.

Začněme u životnosti – dřevěné montované domy vydrží víc, než si myslíte. Stačí se jen podívat na dřevěné roubenky, které jsou nějakých 200 let staré. Podcenit bychom ale neměli konstrukci dřevostavby – je vhodné dát přednost tzv. difúzně otevřené stavbě, která je schopna lépe odvádět vlhkost (tím zabráníme vzniku plísní).

Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau
Dřevostavba na klíč Haas Fertigbau

Co se týká požární bezpečnosti, řada testů potvrdila, že současné moderní dřevostavby jsou vůči ohni odolnější než řada staveb z jiných materiálů. Jak je to možné?

Za vše mohou vhodné konstrukční materiály – například velkoformátové vnitřní obklady (například sádrovláknité desky apod.), které zvyšují odolnost dřevostavby vůči ohni.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 7x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

w8PONe9Z

úterý, 23. květen 2017
06:44

Life is short, and this article saved vaalblue time on this Earth.


posted by: w8PONe9Z (sviwk5ee0it(a)outlook.com) [Odpovědět]