Odkazy

verze pro tisk

Jak si vybrat povlečení?

20. říjen 2014

Kvalitu spánku ovlivňuje nejen lůžko, polštář a peřiny, ale také povlečení, které pro ně zvolíte. Při jeho výběru dbejte nejen na vzhled, ale také na materiály, z něhož je vyrobeno.

Proč je důležité vybírat povlečení podle materiálu? Především jde o vaše pohodlí. Ne každý materiál je příjemný na dotyk. Jednotlivé druhy materiálů se také liší podle vlastností, ať už jde o prodyšnost, hřejivost či odolnost vůči poškození.

Výběr ovlivňují především vlastnosti materiálů

Z hlediska hřejivost doporučuji zvolit klasické povlečení z bavlny, případně jejích speciálních variant – krepu apod. Bavlna má obecně velmi dobré hřejivé účinky. Kromě toho je vhodná i z toho důvodu, že je vysoce prodyšným materiálem. Povlečení pak přirozeně „dýchá“, člověk se pod peřinou nepotí.

V současné době lze v obchodech pořídit i moderní povlečení z mikrovláken či jiných syntetických materiálů. Ta mají jednu velkou přednost v tom, že jsou antialergenní, tudíž se hodí pro ty z vás, kteří jsou náchylnější na prach a pyl.

Povlečení vybírejte také podle toho, v jakém ročním období jej budete používat. V létě zvolte spíše lehčí, prodyšnější varianty, v zimě pak teplejší materiály, které vás během chladných nocí dokážou dostatečně zahřát. Dvojnásob to platí u povlečení pro děti. Svoji roli zde samozřejmě hraje i samotná přikrývka.

I levné povlečení může být kvalitní

I levné povlečení dokáže být příjemné. O tom se ostatně přesvědčíte, pokud navštívíte obchod Dante.cz. Levné povlečení pro děti i dospělé pořídíte zde, a to už od několika set korun. V každém případě je dobré mít doma lůžkoviny do zásoby, neboť musíte počítat s tím, že jej bude potřeba minimálně jednou do měsíce měnit, jinak bude špinavé a začnou se v něm množit roztoči. A to by vašemu pohodlí a zdraví zrovna neprospělo.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!