Odkazy

verze pro tisk

Jak poznat kvalitní sprchové dveře

1. duben 2011

Součástí mnoha koupelen jsou také sprchové kouty. Bývají využívány zejména v menších koupelnách, kde není dostatek prostoru pro zřízení rozměrnější vany.

Sprchový kout má sice oproti vaně tu nevýhodu, že koupající se musí být neustále na nohou, nicméně i přesto jde o velmi pohodlný způsob sprchování.

Sprchové závěsy vs. sprchové dveře

Sprchový kout je zpravidla ohraničen třemi stěnami. Celému výklenku určenému pro sprchování se rovněž někdy říká tzv. nika. K tomu, aby měl uživatel ve sprchovém koutu dostatečné pohodlí a zároveň i soukromí, je vhodné celý prostor uzavřít, a to buď pomocí závěsu do koupelny nebo sprchových dveří.

Vzhledem k tomu, že sprchové závěsy jsou často nedokonalé a na dotyk mohou být i nepříjemné, je mnohem vhodnější variantou zvolit sprchové dveře.

Jak poznat kvalitní sprchové dveře

Každý sprchový kout a tedy i sprchové dveře, by měly dodržovat normy ČR, které obecně určují, že tento výrobek musí mít uspokojivé vlastnosti při stanoveném používání.

Vnitřní úprava výplně sprchových dveří a koutu by měla být co nejvíce odolná vůči usazování nečistot, proti usazování vodního kazu je pak možné použít různé chemické přípravky. Materiál sprchových dveří by měl být rovněž antikorozní.

Kvalita sprchových dveří

Pro poznání kvality sprchových dveří je nejdůležitější to, zda nemají nějaké ostré hrany a rohy, které by mohly velmi snadno přivodit nahému tělu oděrky či vážnější poranění. Toto je třeba si zkontrolovat ihned po instalaci sprchového koutu.

Konečně kvalitu sprchových dveří určuje i to, jak jsou nepropustné. Sprchové dveře musí v případě, že jsou zavřeny, perfektně zadržovat vodu tak, aby se nedostala do volného prostoru koupelny. Obecně platí, že několik kapek, které projdou skrze sprchové dveře, je ještě přijatelných.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!