Odkazy

verze pro tisk

Levné a výkonné vytápění v moderním bytě

21. únor 2011

Potřebujete levné a výkonné vytápění vaší chalupy, domu nebo bytu? Pak je na čase začít přemýšlet o možnosti pořídit si krbová kamna. Dnes je nabídka krbových kamen poměrně široká, a to jak z hlediska designu, tak z hlediska funkčnosti a ceny.

Výhody krbových kamen

Krbová kamna mají z hlediska jejich uživatele spoustu výhod oproti jiným druhům vytápění objektů. Jejich velkou předností je vysoká účinnost i při nízké spotřebě paliva.

Oproti klasickým a dnes již ne zcela vyhovujícím krbům mají jen zhruba třetinové požadavky na spotřebu paliva. Je jen na vás, jaké nároky budete po svých kamnech vyžadovat. Pak už stačí si jen správně vybrat. Výkonnější kamna přitom dokáží rychle vytopit i několik místností naráz, a to také díky výměníku, který je možný na krbová kamna připojit. Díky němu pak můžete energii získanou spalováním dřeva využít i například k ohřevu vody.

Bezpečnost především

Krbová kamna patří mezi bezpečné produkty. Je zde výrazně sníženo riziko spálení či požáru oproti krbům, neboť jsou kryta speciálním keramickým sklem, které tak zabraňuje nejen vylétávání oharků z ohniště, ale také chrání vytápěnou místnost před škodlivým kouřem. Krbová kamna jsou tak vhodná i pro ty, které trápí dýchací potíže a nemají proto rádi klasické krby.

Velkou předností krbových kamen také je jejich jednoduchá instalace. Žádné probourávání zdí, žádné složité úpravy. Jde totiž vlastně o kus nábytku, který je zároveň vkusným doplňkem Vašeho interiéru.

Krbová kamna mají dlouhou životnost, tudíž si nebudete pro další desítky let muset dělat starosti s vytápěním. Jejich údržba je navíc velmi jednoduchá a při správném používání také bezpečná.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!