Odkazy

verze pro tisk

Projekt Úvaly Hostín pod vlajkou Palmer Capital

20. červenec 2012

Rodinné domy a byty z 1. etapy výstavby projektu Úvaly Hostín získaly bronzový certifikát SBTool. Projekt Drahobejlova v Praze 9 hlásí prodej všech nebytových jednotek.

Na přelomu února a března se uskutečnila akvizice společnosti Middle Europe Investments (MEI) investiční společností Palmer Capital, která vstoupila nejen na český trh správy nemovitostí, ale převzetím projektů Úvaly Hostín a Drahobejlova také na developerský trh s novými rezidenčními nemovitostmi. Za oběma projekty Úvaly Hostín i Drahobejlova tak stále stojí silný developer s pevným zázemím a finanční stabilitou.

Úvaly Hostín – příměstské bydlení se vším, co potřebujete k životu

V Úvalech u Prahy, v lokalitě Hostín, byla letos na jaře zahájena první etapa výstavby svého druhu jedinečného projektu Úvaly-Hostín s plánovaným termínem dokončení na podzim 2014. Nejde totiž jen o větší obytný areál stavěný na zelené louce, ale o naprosto svébytný moderní urbanistický celek organicky propojený se současným městem, který se na ploše 70 hektarů stane novým domovem pro zhruba 2500 lidí.

1. etapa výstavby - bydlení pro všechny generace

První etapa nabídne byty v dispozicích od 1+kk, přes 3+kk až po mezonetové byty 4+kk, vedle toho rodinné domy 3+1 a 4+ 1 s pozemky od 311 do 487 metrů čtverečních. Ceny prvních začínají na 1,7 mil. Kč, rodinné domy pak developer nabízí od 4,9 mil. Kč (včetně DPH).

Všechny rodinné i bytové domy budou vybaveny tepelným čerpadlem a jsou orientovány tak, aby maximálně využívaly solárních zisků. Konstrukce splňuje požadavky energeticky úsporných domů. Díky těmto aspektům ušetří budoucí obyvatelé až desítky tisíc korun ročně. U všech bytů jsou navrženy venkovní pobytové plochy: předzahrádky, balkony nebo střešní terasy.

Brožura

Projekt Hostín Úvaly ke stažení ve formátu PDF (4.8 MB)

Rodinné domy a byty z 1. etapy získaly bronzový SBToolCZ certifikát

Rodinné domy a byty z 1. výstavbové části 1. etapy projektu Úvaly Hostín úspěšně prošly procesem certifikace ve fázi návrhu budovy a získaly bronzový certifikát SBToolCZ (posouzení úrovně kvality budovy v souladu s principy udržitelné výstavby).

„Získané certifikáty jsou v horní hranici bronzového certifikátu a s doplněním nabízených nadstandardních balíčků při koupi rodinných domů je možné získat certifikát stříbrný. Zlatý certifikát v tuto chvíli žádný dům v České republice nemá. Projekt Úvaly Hostín je tak jedním z průkopníků certifikace v rezidenčním developmentu, která se do současné doby prováděla spíše pro komerční segment“, upřesňuje Tomáš Ctibor, zástupce společnosti Palmer Capital, která je developerem projektu, a pokračuje: „našim klientům tak můžeme doložit, že naše domy a byty budou energeticky nenáročné nejen v prospektech, ale i ve skutečnosti. Například provozní náklady rodinného domu v energeticky úsporném standardu začínají na 3 000 Kč měsíčně.“

Promyšlený koncept

Již od začátku bylo hlavní myšlenkou developera společně s architekty vytvořit skutečně funkční novou městskou část s vlastní infrastrukturou a kompletní občanskou vybaveností s dostatkem veřejných ploch a zeleně.

Celá obytná čtvrť je koncipována podle zásad udržitelného rozvoje. V areálu vznikne nadstandardní množství zelených ploch, počítá se, že společně s veřejnými plochami budou tvořit až 82 % jeho rozlohy. Byty a domy budou vybudovány s ohledem na ekologii moderními efektivními technologiemi s použitím vápenopískových zdících bloků, vybaveny tepelnými čerpadly a orientovány tak, aby maximálně využívaly solárních zisků. Jejich konstrukce splňuje požadavky energeticky úsporných domů. Majitelé bytů či domů tak ušetří více než 50 % provozních nákladů na byt či dům.

V případě zájmu mohou zájemci o bydlení v rodinných domech dobudovat dům až k pasivnímu standardu. Také si mohou vybrat ze tří úrovní standardního vybavení nebo naopak využít i speciální balíčky BASIC a BASIC +, které nabízejí možnost vlastního dokončení rodinného domu s úsporou až 700 000 Kč.

Tisková zpráva Palmer Capital

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!